• наркотици-
  • рекорд-
  • australian open

Маестрото записа 20-ти пореден успех във втори кръг на турнир от Големия шлем

Роджър Федерер се измъчи за победата със 7:6 (5), 7:6 (3), 6:3 над 189-ия в света Дан Евънс. За 28-годишния британец това беше първа поява на турнир от Големия шлем след изтеклото му наказание за употреба на кокаин. Положителната проба беше взета през 2017 година.

Успехът на 37-годишния швейцарец означава, че той остава с перфектен баланс от 20:0 победи в мачовете си от втория кръг на Australian Open.

Първият сет протече без пробиви до тайбрека. Във втория двамата направиха по един брейк в подаването на съперника. Ключов за победата се оказа пробив в четвъртия гейм на третия сет.

В следващия си мач Федерер ще се изправи срещу американеца Тейлър Фриц, който победи Гаел Монфис с 6:3, 6:7 (8), 7:6 (6), 7:6 (5).