• тенис-
  • рекорд-
  • australian open

Американката надигра красивата си противничка с 6:2;6:2

Серина Уилямс се доближи с още един мач до изравняването на рекорда на Маргарет Корт от 24 титли от Големия шлем. Американката победи Южени Бушар с 6:2, 6:2 за 70 минути в среща от втория кръг на Australian Open.

Това е втори пореден силен мач за 37-годишната американка, която в първата си среща загуби само два гейма. Бушар, който се опитва да се върне в предните позиции на женския тенис след срива си след 2014 г., беше равностойна на Уилямс в много разигравания, но не издържа на мощта на Серина.

В третия кръг Серина Уилямс ще се изправи срещу Даяна Ястремска от Украйна, която изненадващо победи Карла Суарес-Наваро с 6:3, 3:6, 6:1.

Към момента Серина има 23 титли от Големия шлем, като последната от тях беше спечелена преди две години в Австралия, когато тя беше бременна във втория месец. В четвъртия кръг Уилямс може да играе срещу по-голямата си сестра Винъс или срещу световната №1 Симона Халеп (Румъния).