Ливърпул със зрелищно 4:3 над Кристъл Палас

• английска висша лига

Палас нанесе първия удар в мача, но последната дума имаха домакинитре

Ливърпул със зрелищно 4:3 над Кристъл Палас - 1
Снимка: EPA/БГНЕС

Ливърпул стигна до инфарктна победа над Кристал Палас на "Анфийлд", в мач от 23-ия кръг на английската Висша лига. Така отборът на домакините записа седма поредна победа на свой терен в рамките на първенството.

Мърсисайдци се наложиха драматично с 4:3, а успехът дойде след нескопосаната изява на вратаря на лондончани Сперони. Късметът до голяма степен покри играчите на Юрген Клоп, които отбелязаха и трите си гола с помощта на рикошети, пише Top Sport.

Първото полувреме не предложи много положения за гол, а Ливърпул стигна до едно по-сериозно положение, но Жоел Матип не успя да преодолее Сперони.

Палас нанесе първия удар в мача.

Добра атака на Вилфред Заха по левия фланг завърши с подаване на последния към Таунзънд, който смълча "Анфийлд" за 1:0 — резултат, при който дойде почивката.

Втората част започна много добре за Ливърпул.

Домакините изравниха резултата, след като Ван Дайк стреля от дистанция, а топката рикошира и се озова при Мохамед Салах, който от близка дистанция вкара за 1:1.

След 52 минути игра Ливърпул стигна до пълен обрат, след като Роберто Фирмино през куп от играчи стреля по диагонал от наказателното поле, стигна се до нов рикошет и оплитане в мрежата — 2:1.

Гостите обаче, нямаха никакво намерение да се предават и в средата на полувремето отново стигнаха до паритет.

При центриране от корнер Томкинс се извиси над всички и с глава реализира за 2:2.

Попадението видимо смути мърсисайдци, които, макар че лесно достигаха до половината на съперника, не намираха пролуки в защитата на Палас.

Четвърт час преди края на мача дойде и ключовият момент в срещата.

Сперони изпусна топката при слабо центриране от движени отдясно в наказателното поле, а за Салах не беше проблем от голлинията отново да даде преднина на Ливърпул — 3:2

Домакините доиграха срещата с човек по-малко, тъй като Джеймс Милнър бе изгонен в 88-ата минута.

В добавеното време се стигна до нови 2 гола във всяка една от двете врати.

Първо Садио Мане направи резултата 4:2 след диагонален удар, а секунди преди края Макс Майер оформи крайното 4:3.