• лукоки-
  • равенство-
  • издънка-
  • здравков

Разградчани не успяха да победят Ботев Пловдив и във втори пореден мач завършиха наравно

Лудогорец пак се издъни - 1

Лудогорец и Ботев (Пловдив) завършиха 1:1 в мач от междинния 22-ия кръг на Първа лига. Джоди Лукоки откри за домакините в 47-ата минута, а Антонио Вутов в 68-ата изравни. Така шампионите се издъниха във втори пореден мач и столът на треньора Антони Здравков се клати. След като преди дни Лудогорец не успя да победи и аутсайдера Верея (0:0), днес "орлите" отново разочароваха феновете си, които очакваха задължителни три точки.

През първата част гостите от Пловдив действаха прибрано, в своята половина, разчитайки на контраатаки. Именно жълто-черните имаха чисто положение, но не успяха да го вкарат. Макар че държеше топката в голяма част от първата част, Лудогорец така и не стигна до точен удар. За 45 минути шампионите отправиха пет удара, но нито един от тях не попадна в очертанията на вратата.

След почивката шампионите вдигнаха оборотите и бързо стигнаха до гол. Това се случи в 47-ата минута, когато Джоди Лукоки засече центриране на Антон Недялков и откри резултата. Разградчани вкараха след скоростна атака по лявото крило, когато хванаха защитата на гостите неподготвена.

Шампионите обаче проявиха старата си слабост в защита, което помогна на Ботев. В 68-ата минута Тодор Неделев намери Антонио Вутов, който изравни. Нападателят на жълто-черните стреля от въздуха, пращайки топката първо в тревата, а след това тя прехвърли Пламен Илиев. В ситуацията вратарят на Лудогорец не се намеси добре, като почти не отскочи.

До края на мача се игра основно пред вратата на гостите, но въпреки това гол не падна.