• гризман-
  • умтити

Световните шампиони спечелиха с 4:0

Франция размаза Исландия - 1

Световният шампион Франция записа нова убедителна победа, този път с 4:0 у дома срещу Исландия и оглавява група „H“ от квалификациите за Евро 2020. Само преди дни „петлите“ спечелиха с 4:1 в Молдова, а този път тяхна жертва бяха „викингите“, като срещата се игра почти изцяло пред тяхната врата.

Самюел Умтити (12) изведе домакините напред в резултата след асистенция на Килиан Мбапе и това бе единственият гол за първата част, въпреки че „петлите“ тотално доминираха. Те обаче направиха множество пропуски и не успяха да затвърдят превъзходството си с второ попадение до почивката.

През второто полувреме Оливие Жиру (68) удвои аванса на французите след пас на Бенжамен Павар, а колегите му в предни позиции Килиан Мбапе (78) и Антоан Гризман (84) довършиха съперника, асистирайки си един на друг. Гостите нямаха сили дори за почетно попадение.

След този резултат Франция е на върха с 6 точки и по-добра голова разлика от Турция, а Албания и Исландия имат по 3 точки. Аутсайдерите Андора и Молдова засега са без точки в актива си.