• бандаловски-
  • червен картон

Заралии спечелиха с 2:0 срещу Черно море

Берое най-накрая победи - 1

Берое дочака първата си победа от февруари насам, успявайки да спечели с 2:0 домакинството на Черно море от 30-ия кръг. Точни за домакините бяха Педро Еуженио от пряк свободен удар в шестата минута и Иван Бандаловски в 28-ата.

Съдията Петър Костадинов изгони за втори жълт картон Александър Василев в 62-ата минута и остави Берое с човек по-малко. До края и играч на Черно море беше отстранен. В 88-ата минута Мирослав Енчев, който е бивш футболист на Берое, също се озова под душовете след втори жълт картон.

Домакините трябваше да се справят без звездата си Мартин Камбуров, който поради контузия отпадна от групата непосредствено преди мача. В края на срещата треньорът Александър Томаш даде шанс на двама младоци - 16-годишният Никола Маринов и 17-годишният Стоян Иванов.

След победата Берое събра 47 точки и се изравни с Ботев (Пловдив). Черно море остава шести с 45.