• канте-
  • игуаин

Лондончани не успяха да победят Бърнли и завършиха 2:2

Челси с грешна стъпка в борбата за топ 3 - 1

Челси се подхлъзна у дома и завърши 2:2 с Бърнли в последния мач от 35-ия кръг на английската Висша лига, но все пак излезе четвърти с точка пред Арсенал и равен актив с третия Тотнъм.

Всички попадения на „Стамфорд Бридж“ паднаха до 24-ата минута на срещата. Джефри Хендрик (8) рано изненада неприятно „сините“, но те бързо се съвзеха от шока и изравниха чрез Н‘Голо Канте (12), възползвал се от пас на Еден Азар.

Гонсало Игуаин (14) направи обрата пълен след асистенция на Аспиликуета, а малко по-късно Бърнли успя да изравни с гол на Ашли Барнс (24), който получи подаване от Крис Ууд.

Футболистите на Маурицио Сари доминираха до края на срещата, но така и не успяха да намерят за трети път верния път към вратата на противника и в крайна сметка се задоволиха с точката.

След равенството Челси вече е четвърти с 67 точки, колкото има и третият Тотнъм, който е с по-добра голова разлика. Петият Арсенал е с 66 точки, а Манчестър Юнайтед е шести с 64. Бърнли е на 15-а позиция и има вече 40 точки, които би трябвало да му гарантират оставането в елита.