• спасение-
  • димитров-
  • иса-
  • щерев

"Драконите" успяха да победят Септември в мача реванш и с повече голове на чужд терен остават в елита

Дунав Русе остава в Първа лига след драма - 1

Септември (София) загуби драматично от гостуващия Дунав с 2:3 в реванш от плейофа за оставане в Първа лига. Столичани бяха спечелили първата среща с 1:0 в Русе, но с общ резултат 3:3 и повече голове на чужд терен „драконите“ заеха 11-о място в крайното класиране и си гарантираха елитния статут. Така Русе ще има тим в Първа лига за четвърти пореден сезон. Септември пък ще се изправи срещу един измежду Монтана и Арда (Кърджали) в директен спор за място в елита.

Здравко Димитров (6) даде начало на головия трилър след разконцентрирана игра на Самуел Инкоом. След това гостите натиснаха, а усилията им дадоха резултат малко преди почивката, когато Исмаил Иса (41) изравни с глава след центриране на Александър Исаевски. Скоро след това Свилен Щерев (44) направи пълен обрат след извеждащ пас на Инкоом.

През втората част атаките към двете врати се редяха една след друга, а с по-активни действия домакини изравниха чрез Борис Галчев (67) с глава. Радостта на Септември обаче бе кратка, тъй като Свилен Щерев (72) отново даде аванс на гостите. В 80-ата минута Дунав можеше да реши всичко, но Ахмед Ахмедов прати топката в напречната греда. До края на мача столичани натиснаха и направиха няколко пропуска, за да се поздравят в крайна сметка „драконите“ с победата и оставането си в елита.