• доминик тийм

Испанецът спечели "Ролан Гарос" за 12-и път в своята кариера

Невероятен Рафа Надал отново е кралят в Париж (СНИМКИ) - 1
Снимки: БГНЕС/ЕРА

Испанецът Рафаел Надал спечели за трета поредна година и за общо рекорден 12-и път титлата на Откритото първенство на Франция по тенис.

Поставеният под номер 2 Надал победи четвъртия в схемата Доминик Тийм от Австрия в повторение на финала от миналия сезон. Мачът завърши при резултат 6:3, 5:7, 6:1, 6:1 след малко повече от три часа игра.

Тийм първи проби за 3:2, но в последствие испанецът взе четири поредни гейма, а с това и първия сет.

Във втората част играта вървеше равностойно, но австриецът успя да реализира късен брейк, за да изравни резултата.

До края Надал доминираше. Той взе 16 от първите 17 точки в третия сет, а до края на мача даде само още два гейма на съперника.