• сензация-
  • лига на нациите

"Лъвиците" победиха световния шампион Сърбия с 3:1 гейма

Волейболистките ни поднесоха сензация - 1

Волейболните ни националки, които бяха в серия от 11 поредни загуби, успяха да постигнат сензационна победа над световния шампион Сърбия. Селекцията на Иван Петков спечели с 3:1 гейма (21:25, 25:21, 25:17, 25:23) срещата от група 18 в Нингбо (Китай).

Това е втора победа за България в Лигата на нациите. Балансът на нашите е 2 победи и 11 загуби и с актив от 7 точки заемаме 15-ото място в турнира.

Двата отбора бяха равностойни в първата част. В ключовите моменти "плавите" обаче набраха инерция и излязоха напред. В следващите два гейма родните състезателки взеха инициативата и обърнаха резултата в своя полза.

Четвъртата част започна ударно за "лъвиците" - 8:0. Момичетата на Иван Петков продължиха възходящата си линия, поддържайки темпото до край. Волейболистките от западната ни съседка се събудиха към края на гейма, като успяха да стопят огромната преднина на само 2 точки. Не се случи нищо повече и българските момичета записаха нови три точки в актива си след 25:23 и 3:1 гейма.