• група-
  • четвъртфинал

Единсон Кавани донесе победата на "урусите" с 1:0

Уругвай надви Чили и е на четвъртфинал - 1

Уругвай победи шампиона Чили с 1:0 и зае първото място в група С на Копа Америка след изиграването на последните срещи.

Чилийците първи можеха да вкарат, но Арангис се размина с попадението. До края на полувремето Уругвай понатисна и Де Араскаета, Луис Суарес и Касерес имаха възможност да вкарат.

Едуардо Варгас пропусна 100%-ово положение за Чили в началото на втората част, а всичко беше решено в 82-ата минута с гола на Единсон Кавани. Нападателят на ПСЖ отклони топката с глава от трудно положение и донесе победата на тима си.

Така Уругвай завърши групата като номер 1 и се размина с Колумбия на четвъртфиналите, където прати Чили, а уругвайците ще срещнат Перу. Победителите от двата сблъсъка пък излизат в спор за финала.