Царско село и Арда продължават без гол в елита

• емануил манев-
  • родни атви-
  • дарко глишич-
  • веселин марчев

Новаците в efbet Лига Царско село и Арда (Кърджали) продължиха головата суша и за втори пореден мач нито един от тях не успя да отбележи. Двата тима се изправиха на стадион "Славия", където си спретнаха нулево равенство.

Така днешните домакини взеха първата си точка в елита (в първия си мач загубиха от Лудогорец с 0:2), а кърджалии спечелиха втора такава, след като и срещу Ботев (Пловдив) в първи кръг, завършиха при 0:0.

В "Овча Купел" през първата част имаше ситуации и пред двете врати, като с пропуски се отчетоха Емануил Манев и Родни Атви за Царско село, а за "сините" същото сториха Дарко Глишич и Веселин Марчев.

През втората част най-интересните минути бяха между 77-ата и 80-ата минута, когато с пропуски сам срещу вратаря се отчетоха играчи и на двата тима. За "червено-белите" го стори Георги Минчев, а за гостите Радослав Василев.

Така никой от двата тима не отбеляза и нулевото равенство се задържа до края.

В следващия кръг Арда домакинства на Берое, а Царско село гостува на Дунав в Русе.