Берое унизи Левски на Герена

Камбуров разплака с два гола сините си абонати

Берое унизи Левски на Герена - 1

Берое се подигра с Левски на Герена в късния двубой от програмата на efbet Лига.

Старозагорци спечелиха с 3:1, с един гол на Педро Еуженио и два на Мартин Камбуров. За домакините точен бе влезлият като резерва Мазурек.

Първото полувреме предложи динамично начало на битката между двата тима, като "сините" на два пъти пробваха пробиви по фланговете, а Берое атакуваше предимно през зоната на Еуженио, отбелязва Топспорт

След началните десетина минути обаче загасна един от стълбовете с прожекторите на стадиона.

Това наложи временното спиране на двубоя, като управителят на "Герена" Калоян Зарзанов обясни, че това се случва едва за втори път в последните 20 години.

Берое не се забави много след принудителната пауза и стигна първи до откриване на резултата. Грешка на Нашименто, който загуби топката, допринесе за това тя да стигне до един от лидерите на старозагорци - Педро Еуженио, който с шут от границата на наказателното поле откри резултата.

Последваха нови силни изяви на футболистите на тима от Стара Загора, като малко по-късно Иван Бандаловски засече с глава центриране от корнер, но кълбото рикошира в десния стълб на вратата, пазена от Миятович.

Стражът на Берое пък нямаше кой знае колко работа, като единствено бе затруднен от далечен изстрел на Робърта и стабилна изява на Мартин Райнов, засякъл центриране в наказателното поле. Ударът му обаче не бе достатъчно силен, за да изненада Перниш.

До почивката Берое стоеше по-добре на терена и логично водеше, макар и минимално, в резултата.

През второто полувреме паднаха цели три попадения - едно за домакините и нови две за гостуващия състав.

Само 9 минути след почивката Мартин Камбуров бе изведен по чудесен начин зад отбраната на съперника и нямаше как да сбърка, пращайки неспасяемо кълбото в мрежата за 0:2.

Резултатът набъбна до 0:3 след 67 минути игра, когато по много подобен сценарий футболист на Берое бе изведен пред Миятович, но този път стражът на "сините" отрази удара. При добавката обаче Камбуров беше безмилостен и покачи на 0:3.

Крайното 1:3 оформи влезлият като резерва Франко Мазурек. Той се възползва от грешка в защитата на Берое и с точен диагонален изстрел върна тима си в мача.