14 Август, 2019 09:21 801 0

ЛАСК Линц спря Базел за плейофите в ШЛ

Австрийците ще срещнат Брюж на последното стъпало преди груповата фаза

Във вицешампионски сблъсък австрийският ЛАСК Линц елиминира швейцарския Базел в третия квалификационен кръг на Шампионската лига. След като бяха спечелили като гост с 2:1, австрийците доказаха, че успехът им не е бил случаен и удариха швейцарците с 3:1 и в реванша на свой терен. Любопитното е, че и четирите попадения паднаха след почивката.

ЛАСК поведе чрез Райнхолд Ранфтл в 59-ата минута, но 10 мин. преди края Кемал Адеми изравни за Базел и и гостите бяха на гол от продължения. В 89-ата минута обаче Томас Гойгингер попари гостите с гол за 2:1, а крайния резултат оформи Марко Рагуц.

Така в плейофа за влизане в ШЛ ЛАСК ще срещне белгийския Брюж.