Ноле и Федерер с очаквани победи в Синсинати

Това бяха първите изяви на живите легенди след знаменития им финал на Уимбълдън

Ноле и Федерер с очаквани победи в Синсинати - 1
Снимка: ЕРА/БГНЕС

Фаворитите за титлата Новак Джокович (Сърбия) и Роджър Федерер (Швейцария) постигнаха първи победи на турнира "Мастърс" 1000 в Синсинати. Двамата не се бяха появявали на корта след знаменития финал на "Уимбълдън" 2019, пише Топспорт.

Световният №1 и защитаващ титлата в Синисинати, Джокович започна колебливо срещата си с американеца Сам Куери. Ноле допусна ранен пробив, но успя да измъкне първия сет със 7-5 и да пречупи съперника си във втория с 6-1. Негов съперник на осминафинала ще бъде испанеца Пабло Кареньо Буста.

Роджър Федерер изгра типичен за себе си мач със силно играещия тази година аржентинец Хуан Игнасио Лондеро. Швейцарецът проби оше във втория гейм на мача и с отлични сервис геймове затвори първата част с 6-3. През вторият сет пробивът дойде за 3-2. Лондеро достигна до една възможност за пробив и толкоз. Федерер приключи частта с 6-4. Срещата продължи точно един час.

Федерер ще има за съперник утре победителя от сблъсъка Стан Вавринка (Швейцария) - Андрей Рубльов (Русия). В този мач можеше да играе Григор Димитров, който снощи загуби от Вавринка в изключително зрелищен двубой.

Джокович и Федерер могат да се срещнат на полуфинал, но преди това трябва да спечелят по още 2 мача.