17 Август, 2019 20:06 1 185 2

Берое взе битката за Тракия

Мартин Камбуров вече има 222 гола в елита на България

Берое взе битката за Тракия - 1

Берое победи Ботев (Пловдив) с 2:0 в мач от шестия кръг на efbet Лига. Мартин Камбуров откри резултата от дузпа, отбелязвайки своя гол номер 222 в елита на България. Малко преди края Иван Минчев вкара от пряк свободен удар за крайното 2:0.

Берое определено беше по-дейният тим на терена и заслужено спечели трите точки, пише Топспорт.

В 52-ата минута Ботев остана с човек по-малко. Костадин Ничев фаулира Иван Минчев в наказателното поле, което му коства втори жълт и респективно червен картон, а отсъдената дузпа бе реализирана от Мартин Камбуров.

След като останаха с човек по-малко, пловдивчани отстъпиха инициативата изцяло на момчетата на Александър Томаш.

В 83-ата минута Иван Минчев вкара страхотен гол от пряк свободен удар. В първия момент изглеждаше, че някой измежду Виктор Генев и Иван Бандаловски докосна топката преди тя да влети във вратата на Аргилашки, но на повторенията се видя, че попадението е на Минчев.