17 Август, 2019 21:44 2 209 0

Тотнъм спъна Манчестър Сити на Етихад

ВАР лиши "гражданите" от трите точки в добавеното време

Манчестър Сити и Тотнъм направиха изключителен спектакъл на „Етихад” в дербито от 2-ия кръг на Висшата лига, което не излъчи победител, написа ГОНГ. Двубоят завърши при равенство 2:2, а краят му бе повече от драматичен. В продължението на срещата домакините реализираха гол, който обаче бе отменен след преглеждане на ситуацията от системата за видео арбитраж, която е активна във Висшата лига от този сезон.

Първоначалният натиск на „гражданите” даде резултат след 20 минути игра. Кевин Де Брюин получи отдясно и центрира страхотно към Стърлинг на далечната греда, а английският национал с глава, успя да я насочи в левия ъгъл на вратата за 1:0.

Гостите от Лондон обаче показаха страхотен характер. Само три минути, след като допуснаха попадение във вратата си, футболистите на Почетино отговориха подобаващо. Ндомбеле намери по отличен начин Ерик Ламела между трима противникови играчи, аржентинецът се огледа и прецизно насочи топката в десния ъгъл на вратата за 1:1.

В 35-ата минута „гражданите” показаха истинска класа с организираната атака за втория си гол в срещата. Кевин де Брюин затвърди отличните впечатления с изявите си от началото на срещата, асистирайки по брилянтен начин на Агуеро. Де Брюин пусна топката „по конец” към аржентинеца, който просто подложи крак, за да насочи коженото кълбо в мрежата. Това бе трета асистенция за белгиеца от началото на сезона, като за сравнение, за 19 мача през миналия сезон той имаше едва две.

В 56-ата минута Маурисио Почетино направи първата си смяна в мача, като извади от игра Хари Уинкс, а на негово място се появи Лукас Моура. Именно бразилецът успя да изравни резултата за Тотнъм с първото си докосване до топката. След центриране от корнер, Моура засече с глава коженото кълбо в мрежата за 2:2.