• дузпа-
  • погба

Мачът между двата тима завърши 1:1

Уулвърхемптън отново препъна Юнайтед - 1

Уулвърхемптън завърши 1:1 у дома с Манчестър Юнайтед в последния мач и втория кръг на Висшата лига. Маркус Рашфорд (27) даде аванс на „червените дяволи“, които на старта бяха разбили Челси (4:0) на своя „Олд Трафорд“. Рубен Невес (55) изравни за „вълците“, които спечелиха втора точка след 0:0 в първия кръг при визитата си на Лестър. Селекционерът на английския национален тим Гарет Саутгейт изгледа мача на живо.

Гостите владееха повече топката, а домакините разчитаха на контраатаки. В 19-ата минута се стигна до първата по-сериозна опасност. Маркъс Рашфорд направи няколко финта, освободи си пространство и центрира към далечната греда, където Марсиал не успя да стигне до топката. Осем минути след това Рашфорд (27) комбинира с Мактоминей и със страхотен удар отбеляза гол №50 за клуба. До края на първата част двата тима не успяха да реализират някои от положенията си и нямаше нови попадения.

„Вълците“ започнаха агресивно втората част и действията им се увенчаха с успех. Преди това в 54-ата минута Раул Хименес нацели гредата след удар с глава, засичайки центриране от фаул. Секунди по-късно халфът Рубен Невес шутира от дъгата на наказателното поле и прати топката в горния ляв ъгъл на Де Хеа за 1:1. Съдията реши да разгледа ситуацията със системата за видеоповторения (VAR) поради съмнения за засада при комбинация на домакините малко преди удара на Невес, но в крайна сметка призна гола.

В 64-ата минута Пол Погба навлезе в наказателното поле и бе съборен от Коуди. Съдията отсъди дузпа, но Погба пропусна от бялата точка, след като Руи Патрисио хвана посоката и направи блестящо спасяване. „Червените дяволи“ продължиха да бъдат по-активни до края на срещата в търсене на победен гол, но така и успяха да го постигнат. В последните секунди удар на Люк Шоу бе отразен с вещина от Руи Патрисио.

След равенството Уулвс има 2 точки, а Ман Юнайтед е с 4 в актива си.