• меси-
  • фати-
  • шампионска лига-
  • дузпа

Германският тим бе по-добър в срещата, но не успя да отбележи попадение и мачът завърши 0:0

Барселона успя да измъкне точка от Борусия - 1

Борусия (Дортмунд) и Барселона завършиха 0:0 в първия си мач от група F на Шампионската лига, в която по-рано Интер направи 1:1 у дома със Славия (Прага). Марко Ройс пропусна дузпа в 57-ата минута, а Юлиан Брандт в 75-ата минута нацели напречната греда за късмет на каталунците.

Голямата звезда на гостите Лионел Меси започна от пейката за сметка на 16-годишния Ансу Фати, но го замени в 59-ата минута и записа първи минути с екипа на каталунците този сезон. Тъмнокожият нападател Фати постави рекорд за най-млад дебютант (16 години и 351 дни) на каталунците в турнира.

Вестфалци притежаваха повече топката в началото, но постепенно каталунците изравниха нещата по този показател и в 12-ата Гризман и Суарес направиха двоен пас, след което французинът стреля, но топката беше избита.

В 25-ата минута Марко Ройс излезе сам срещу Марк-Андре тер Щеген, но германският страж на гостите спаси. В 36-ата минута Ансу Фати можеше да отбележи, след като Роман Бюрки не беше на вратата си, но негов съотборник успя да избие.

Пет минути преди края на първата част Жорди Алба напусна принудително заради болки и на негово място мача за гостите доигра Сержи Роберто.

Две минути след почивката Луис Суарес пропусна страхотен шанс, след като ударът му бе спасен от Роман Бюрки. Десет минути по-късно Джейдън Санчо спечели дузпа за Борусия, след като Нелсон Семедо го спъна в наказателното поле. Марко Ройс застана зад топката, но Тер Щеген отрази удара от бялата точка. Малко след това в игра се появи Меси, който смени Фати, а Иван Ракитич замени Бускетс.

Марко Ройс имаше нов шанс да се разпише в 65-ата минута, но пак не успя да отбележи след неточен удар с глава, а четвърт час преди края шутира над вратата от поредна добра позиция. Минута по-късно изстрел на Брандт се отби в гредата за късмет на гостите, а веднага след това последва нов пропуск на Ройс.

В крайна сметка двата тима не успяха да си вкарат гол и си поделиха по точка в първата си среща от групата.