• шампионска лига-
  • мюние

Парижани спечелиха с 3:0, а за тях не играха Кавани, Неймар и Мбапе

ПСЖ размаза Реал Мадрид без звездите си - 1

Френският първенец ПСЖ размаза у дома Реал (Мадрид) с класиката 3:0 в първия си мач от група А на Шампионската лига този сезон. Анхел Ди Мария (14, 33) наказа на два пъти един от бившите си тимове, а в самия край Тома Мюние (90+1) оформи крайния резултат. В другия мач от групата Брюж и Галатасарай направиха 0:0 по-рано.

Наставникът на домакините не можеше да използва звездното си атакуващо трио. Килиан Мбапе и Единсон Кавани са контузени, а Неймар беше наказан. Новото попълнение Мауро Икарди пък за първи път беше титуляр за тима, а на вратата беше Кейлор Навас, който е преотстъпен именно от Реал.

Парижани доминираха от самото начало и в 14-ата минута Ди Мария се възползва от подаване на Хуан Бернат, за да открие резултата в мач номер 100 за него в турнира. Азар, Бензема и Хамес от гостите отправиха неточни удари, а в 33-ата минута Ди Мария удвои преднината на домакините с далечен удар. Секунди по-късно Бейл отбеляза страхотен гол, но съдията не го призна след консултация с VAR заради игра с ръка на уелсеца.

След почивката липсваха опасности пред двете врати чак до 60-ата минута, когато Ди Мария се опита да оформи своя хеттрик, но прехвърли над вратата. Две минути след това пропуск направи и Сарабия, а натискът на домакините продължи.

Реал пак вкара гол в 76-ата минута чрез Бензема, но и този път попадението не бе признато заради засада на резервата Лука Йович. Шест минути след това играчи на двата отбора се спречкаха жълти картони получиха Винисиус Жуниор и Марко Верати. В първата минута от добавеното време Тома Мюние се разписа след комбинация с Бернат, записал втора асистенция, и оформи крайния резултат.