• червен картон-
  • сака

Артилеристите спечелиха с класическото 3:0

Арсенал помете Айнтрахт Франкфурт - 1

Арсенал стартира с убедителна победа участието си в група "F" на Лига Европа - 3:0 като гост на Айнтрахт (Франкфурт). Германският тим през миналия сезон достигна полуфинал в турнира.

Резултатът не отговаря на представянето на двата отбора, но лондончани бяха доста по-ефективни от съперника си, като откриха резултата в 38-ата минута с попадение на Джо Уилок.

След почивката домакините пропуснаха няколко възможности. В 79-ата минута Кор получи втори жълт картон и остави Айнтрахт с десет човека, а в последните минути Букайо Сака и Обамеянг се разписаха, за да се стигне до крайното 3:0 за "топчиите".

В другия мач от групата Стандард (Лиеж) победи Витория Гимараеш с 2:0.