Шалке 04 е във възход! Нова победа за ''миньорите''

• победа за шалке 04 с 2-1

Амине Арит беше големият герой за Шалке 04

Шалке 04 е във възход! Нова победа за ''миньорите'' - 1
Снимка: Фейсбук

Шалке 04 успя да победи Майнц 05 с 2:1 в мач от 5-ия кръг на немската Бундеслига. С тази си победа ''миньорите'' постигнаха трета поредна такава в Бундеслигата, като поне временно се изравниха с водача в класирането РБ Лайпциг. Амине Арит беше големият герой за Шалке 04. Той подаде за гола на Суат Сердар в 36-ата минута, а в 89-ата донесе успеха с много зрелищно изпълнение. За гостите, които са в дъното на класирането, точен беше резервата Карим Онисиво в 75-ата минута.