Борусия Дортмунд загуби нови точки, автогол донесе малко радост на Айнтрахт

• след автогол на дилейни

''Жълто-черните'' продължават да са неубедителни при своите гостувания

Борусия Дортмунд загуби нови точки, автогол донесе малко радост на Айнтрахт - 1
Източник: БГНЕС

Борусия (Дортмунд) загуби две точки в борбата за първото място в Бундеслигата, след като завърши 2:2 при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт). Срещата бе от 5-ия кръг на първенството, предаде topsport.bg.

Аксел Витсел даде аванс на "жълто-черните" в 11-ата минута, а в края на полувремето Андре Силва изравни. В 66-ата Джейдън Санчо вкара втори гол за вестфалци, а две минути преди края Томас Дилейни си вкара автогол.

В 11-ата минута Витсел откри резултата с отличен удар от далечна дистанция. Минута преди паузата обаче Айнтрахт организира една от малкото си атаки, която Андре Силва завърши точно за първия си гол за клуба. Португалецът беше точен след подаване на Джибрил Соу.

В 66-ата минута Витсел намери Санчо на 3-4 метра от голлинията, който не остави шансове на Трап за 1:2.

В 88-ата минута Камада засече прострелно центриране, а Дилейни прати топката в собствената си врата за 2:2.