Литекс нанесе първа загуба на ЦСКА 1948 (видео)

• втора лига

Георги Иванов носи успеха на ловчанлии с 1:0 у дома

Литекс нанесе първа загуба на ЦСКА 1948 (видео) - 1
Снимка: ТВ

Литекс победи ЦСКА с 1:0 в мач от 10-ия кръг на Втора лига, игран на градския стадион в Ловеч. Единствения гол в срещата реализира Георги Иванов. Той се разписа с далечен шут в 74-ата минута. Това беше и първо поражение на тима на Петко Петков в официален мач от старта на сезона.

В началото на срещата гостите осъществиха атака отляво чрез Денислав Александров, който центрира по земя, но отбраната на Литекс се справи с опасността. В 9-ата минута шут на Янко Сандански от фаул излезе в аут. Само 60 секунди по-късно Тони Иванов изпусна да открие резултата. Гущеров изпревари стража на ловчанлии Петров и върна към своя съотборник, но той не улучи празната врата, стреляйки от 16-17 метра в аут.

В 31-ата минута ЦСКА 1948 като по чудо не откри резултата. Гостите получиха право да изпълнят фаул, последва центриране в наказателното поле, а Тонислав Йорданов изпрати топката в напречната греда на собствената си врата.

В 39-ата минута и Литекс застраши противниковата врата след удар от фаул на Йорданов, който профуча покрай горния десен ъгъл.

След почивката играта продължи да е равностойна, а първата добра ситуация за попадение отиде в сметката на домакините. В 53-ата минута Йорданов стреля отлично от фаул, но Наумов демонстрира невероятен рефлекс и някак успя да избие в корнер.

ЦСКА 1948 отговори с брилянтна атака отдясно. Александров изведе Ивайлов, той центрира към Христов, централният защитник стреля със задна ножица, но топката профуча покрай лявата греда.

В 66-ата минута Йорданов изпусна най-чистото положение до този момент. Голмайсторът на оранжевите не засече по най-добрия начин центриране отдясно и от 3-4 метра изпрати топката над напречната греда.

Девет минути по-късно неговият съотборник Георги Иванов бе далеч по-точен. Климентов сбърка пас в половината на домакините, които се възползваха от това и организираха контраатака. При нея Иванов остана непокрит пред границата на наказателното поле и след шут по земя от 20 метра вкара в долния десен ъгъл за 1:0.