• евро 2020-
  • квалификации

Поляците са лидери в група "G" с 16 точки

Полша се утвърди на върха след хеттрик на Левандовски - 1

Полша не срещна никакви проблеми при гостуването си на Латвия и се наложи с 3:0. Роберт Левандовски заби хеттрик за тима на Йежи Бжечек. Звездата на Байерн (Мюнхен) се разписа на два пъти още до 13-ата минута, а през второто полувреме довърши домакините, водени от бившия наставник на Левски Славиша Стоянович. По този начин поляците запазиха лидерската си позиция в група "G" на евроквалификациите с 16 точки.

Поляците спечелиха през март с 2:0 у дома, като тогава двата гола на Левандовски паднаха в последните минути. Днес успехът дойде много по-лесно и “Дружина полска” вече има 4 поредни победи без допуснато попадение срещу този съперник.

Зад Лева действаха Себастиан Шимански, Пьотър Жиелински и Камил Гросицки, които правеха каквото си поискат с латвийската защита. Резултатът беше открит в 9-ата минута след размяна на пасове между Грисицки и Левандовски, последвана от точен удар на нападателя. В 13-ата минута Гросицки преодоля на левия фланг Ругинс и отправи ниско центриране към Левандовски, който хладнокръвно удвои преднината на гостите.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ДНЕШНИТЕ СРЕЩИ ОТ КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЕВРО 2020

Това беше 17-и гол на клубно и национално ниво за Лева от началото на сезона. Поляците намалиха темпото след вихреното начало, а техният противник не успя да нанесе нито един удар в очертанията на вратата до почивката.През второто полувреме на терена в Даугава нямаше интрига. Полша контролираше мача, а в 76-ата минута стигна и до трети гол. Вкара го отново Левандовски, който вече има шест хеттрика с националния отбор.

В неделя поляците ще приемат Северна Македония, а Латвия ще почива. Отборът на Стоянович е на дъното в групата със 7 загуби от 7 мача и стряскащата голова разлика 1:24.