• евро 2020-
  • сан марино

Третите в света изпревариха всички по пътя за Евро 2020

Белгия гази с 9:0 - 1

Отборът на Белгия разгроми Сан Марино с 9:0 в среща от група “I”. Така третите в света си гарантираха преди всички участието на Евро 2020. Белгия вече няма как да бъде изместена от едно от първите две места. За тях това ще са шести европейски финали в историята.

ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ ОТ ДНЕШНИТЕ СРЕЩИ ОТ КВАЛИФИКАЦИИТЕ ЗА ЕВРО 2020

Категоричният успех срещу най-слабия съперник беше очакван, а момчетата на Роберто Мартинес го украсиха с куп голове. Гостите успяха да опазят мрежата си цели 28 минути, след като в рамките на 17 до края на първата част инкасираха цели шест. Ромелу Лукаку даде тон за головата вихрушка, а след него до края на мача се разписаха още Насер Шадли, пак Лукаку, Тоби Алдервейрелд, Юри Тилеманс, Кристиан Бентеке, 18-годишният Юри Вершарен от дузпа и Тимоти Кастане, а съперникът си вкара и един автогол чрез Кристиан Броли.

В другите двубои от групата Русия разби Шотландия с 4:0 у дома, а Кипър надделя с 2:1 над Казахстан като гост. Така “сборная” има 8 точки преднина пред кипърците и се нуждае само от 2 точки, за да последва белгийците.