• уест хям-
  • висша лига

"Карамелите" надигра Уест Хям с 2:0

Евертън прекъсна кошмарна серия (ВИДЕО) - 1

Английският Евертън надигра Уест Хям с 2:0 в двубой от 9-ия кръг на Висшата лига. По този начин "карамелите", водени от Маркос Силва, се върнаха към победния път в първенството.

Първият гол в срещата падна в 17-ата минута, а негов автор бе Бернард. Бразилецът буквално развинти отбраната на "чуковете", а след това прокара топката зад гърба на Роберто.

Второто попадение падна в заключителните минути на двубоя, като негов автор бе Гилфи Сигурдсон. Исландецът реализира много красив гол от дистанция, с който оформи крайното 2:0.

Иначе в самия двубой домакините бяха по-добрият тима почти през всичките 90 минута, като единствено многото пропуски ги лишиха от по-сериозен резултат.

В крайна сметка победата бе на тяхна сметка, а с нея Евертън се изкачи до 12-ото място с актив от 10 точки. Уест Хям пък е четири места по-напред с 12 спечелени точки.