• лига европа-
  • резултати

АЗ Алкмаар разгроми Астана

Севиля и Селтик вече се класираха напред в Лига Европа - 1

Четвъртият кръг от груповата фаза на Лига Европа започна в сряда вечер с равенството 1:1 между Арсенал и Витория в Гимараеш, а в четвъртък приключва с останалите 23 срещи.

Дузина от тях вече приключиха.

Първата завърши с разгромен резултат, пише novsport.com. Астана падна тежко от АЗ Алкмаар с 0:5 у дома, след като наскоро загуби с 0:6 визитата си в Холандия.

След това се изиграха още 11 двубоя, като в един от най-интересните Селтик обърна Лацио за втори пореден път до 2:1, този път като гости, за да постигне дебютна в историята си победа на италианска земя и по този начин да се класира за 1/16-финалите. Същото стори и Севиля.

Последните 11 мача от програмата пък са от 22:00 часа, като най-очакваният двубой у нас е този между шампиона Лудогорец и Еспаньол в Испания.