• ботев враца-
  • ефбет лига

"Железничарите" се върнаха на победния коловоз

Локо би Ботев, но от Враца - 1

Локомотив Пловдив победи Ботев Враца с 2:0 в първия мач от 16-тия кръг на efbet Лига, предава dsport.bg. Точни за "смърфовете" бяха Диниш Алмейда (33') и Георги Илиев (90'). Португалският бранител вкара 4-тия си гол в 9 мача за "черно-белите" във всички турнири, а попадението му бе изумително. Илиев пък получи пас на празна врата от съфамилника си Димитър Илиев и оформи крайното 2:0 в последните секунди. Врачани имаха претенции за дузпа в 68-ата минута, когато Малембана направи шпагат в краката на Лясков, но съдията погрешно не ги уважи.

В 14-тата минута Анте Аралица пропусна страхотен шанс за домакините. Нападателят бе изведен зад отбраната на гостите от Милош Петрович, влезе в наказателното поле, но ударът на хърватина бе спасен от Красимир Костов.

В 33-тата минута Диниш Алмейда получи пас от Един Бахтич на дъгата на наказателното поле. Португалецът си чукна топката до аутлинията и опита сякаш да центрира, но топката направи любопитна траектория и прехвърли Костов, удряйки десния страничен стълб. Така "смърфовете" поведоха с 1:0 след фамозното изпълнение на Алмейда. Попадението е четвърто за бранителя в рамките на 9 мача за Локомотив Пловдив. Секунди по-късно Бахтич центрира опасно в наказателното поле, но Ожболт не успя да отправи шут от непосредствена близост до вратата на гостите.

Първият добър шанс за гол през второто полувреме се яви чак в 60-тата минута, когато Дейвид Малембана стреля опасно от пряк свободен удар. Локомотив Пловдив получи право да изпълни статично положение от около 30 метра, а снарядът на защитника мина опасно близо до вратата на Ботев Враца.

В 64-тата врачани създадоха най-добрата си възможност. Петър Атанасов влезе опасно в наказателното поле, центрира остро, Малембана отклони подаването, а топката премина на сантиметри от мрежата на своята врата. В 67-ата Ангел Лясков влезе в наказателното поле и Малембана направи шпагат в неговите крака, но съдията прецени, че не трябва да се свири дузпа. Повторенията показаха, че бранителят на Ботев Враца е имал пълни основания за претенциите си за 11-метров наказателен удар.

В 68-мата Васев намери Домовчийски в наказателното поле, а нападателят опита завършващ удар с пета, но отново броени сантиметри разделиха врачани от изравняване на резултата. В ответната атака Локомотив Пловдив отговори, след като Аралица бе изведен сам срещу вратаря, но хърватинът отново разочарова, след като изпрати топката над вратата на Костов.

В 90-тата минута Димитър Илиев получи страхотен пас, влезе в наказателното поле, погледна и видя Георги Илиев, който бе абсолютно сам около дузпата, а рекордьорът по мачове в българския елит не сбърка на празна врата за 2:0.

Локомотив Пловдив - Ботев Враца 2:0

1:0 Диниш Алмейда 33'
2:0 Георги Илиев 90'

Жълти картони: 20' Деян Иванов (Ботев Враца), 27' Георги Вълчев (Ботев Враца), 40' Ангел Лясков (Ботев Враца), 60' Доминик Янков (Ботев Враца), 66' Ивайло Михайлов (Ботев Враца), 75' Дейвид Малембана (Локомотив Пловдив)

Локомотив Пловдив (3-4-1-2): 71: Мартин Луков - 5. Дейвид Малембана, 6. Стивън Езе, 61. Диниш Алмейда - 13. Един Бахтич (10. П. Умарбаев 76'), 34. Петър Витанов, 20. Милош Петрович (21. Г. Илиев 79'), 7. Момчил Цветанов - 14. Димитър Илиев - К - 12. Ален Ожболт (9. Б. Карагарен 71'), 77. Анте Аралица;

Ст. треньор: Бруно Акрапович

Ботев Враца (4-4-1-1) : 33. Красимир Костов - 39. Деян Иванов, 18. Илия Миланов, 37. Венцислав Керчев, 4. Ангел Лясков (86. В. Божинов 72') - 11. Андреас Васев, 19. Ивайло Михайлов, 7. Георги Вълчев, 10. Петър Атанасов (14. М. Будинов 82') - 8. Доминик Янков - 30. Валери Домовчийски - К;

Ст. треньор: Стойчо Драмов