• дунав-
  • царско село-
  • ефбет лига

Последен клубен мач преди паузата за националния тим

Дунав (Русе) победи Царско село като гост с 2:1 в закриващия мач от 16-тия кръг на efbet Лига, пише dsport.bg. „Царете“ поведоха в резултата, но изпуснаха много чисти положения, от което русенци се възползваха по-най-добрия начин. Родни Антуи за пореден път се разписа за Царско село, но това се оказа недостатъчно. Преди почивката „драконите“ изравниха след попадение на Мартин Ковачев, а след почивката Ивайло Лазаров донесе трите точки за гостите.

Дунав Русе задмина днешния си съперник в класирането. С актив от 16 точки „драконите“ са 11-ти, докато Царско село са 12-ти с точка по-малко.

Първият удар към една от двете врати бе отправен в 3-ата минута. Бахамбула центрира в наказателното поле към Венцислав Христов. Централният нападател на Царско село засече с глава, но топката прелетя над напречната греда.

Пет минути по-късно нова голова възможност се откри пред домакините. Антон Карачанаков центрира от пряк свободен удар. Дилан Бахамбула бе оставен непокрит на задната греда, но не успя да направи добър контакт с топката и ударът му не затрудни вратаря Благой Макенджиев.

В 20-ата минута „царете“ поведоха с 1:0. Капитанът Веселин Минев получи на лявото крило. Той много добре преодоля противников защитник, освободи си пространство и центрира с външен фалц към Родни Антуи. Звездата на Царско село засече с глава. Благой Макенджиев успя да докосне топката, но въпреки това тя влезе в неговата мрежа, след като се отби в десния страничен стълб.

Три минути по-късно след пробив на Антуи домакините можеха да удвоят своя аванс. Топката се озова в краката на Венцислав Христов, който овладя на точката за изпълнение на дузпа и шутира по земя. Ударът му премина на сантиметри встрани от вратата.

Половин час след първия съдийски сигнал Дунав изравни за 1:1 след първия си точен удар по посока вратата на своя противник. Мартин Костадинов центрира от пряк свободен удар. Капитанът на русенци Мартин Ковачев надскочи противниковата защита и реализира с глава. Голът приповдигна настроението в сектора за гости, където се беше разположила агитката на „драконите“, състояща се от 11 верни фена, пропътували разстоянието от Русе до столицата в работен ден.

Четвърт час след почивката Йордан Минев бе изведен от Уесли Ната на чиста голова позиция, но абсолютно необезпокояван не успя да намери очертанията на вратата.

Въпреки натиска на Царско село, Дунав стигна до втори гол и направи пълен обрат. Стефан Христов центрира от десния фланг на атаката. Ахмед Ахмедов засече с глава, а топката рикошира в защитник на домакините и попадна в краката на Ивайло Лазаров, който стреля мигновено и намери мрежата за 2:1 в полза на „драконите“.

В 83-ата минута Царско село бе много близо до изравнителния гол. Топката бе центрирана от ъглов удар. На близката греда Карбониери отклони към Уесли Ната. Бразилецът стреля с глава, но топката се отби от напречната греда.

Секунди преди изтичането на редовното време Благой Макенджиев се намеси блестящо и спаси сигурно попадение в своята врата. Уесли Ната центрира от статично положение, а Густаво Карбониери се извиси над защитата и стреля с глава от близко разстояние. Стражът на гостите обаче показа много добър рефлекс и успя да предотврати изравнителен гол в мрежата си.

До последния съдийски резултатът остана непроменен и Дунав си тръгна с пълния комплект от точки след 2:1 в негова полза краен резултат.

Царско село – Дунав Русе 1:2

Стадион: „Царско село“ (София), начало: 17:30 ч.

Голмайстори: 1:0 Родни Антуи 20', 1:1 Мартин Ковачев 31', 1:2 Ивайло Лазаров 62'

Жълти картони: Ахмед Ахмедов (Дунав) 35', Благой Макенджиев (Дунав) 85', Йордан Минев (Царско село) 88'

Състави:

Царско село: 30. Джони Пласид, 25. Йордан Минчев, 3. Мартин Кавдански, 2. Густаво Карбониери, 14. Веселин Минев (К), 17. Реян Даскалов, 8. Уесли Ната, 22. Дилан Бахамбула, 7. Антон Карачанаков (78' Дамиен Мари), 11. Родни Антуи, 9. Венцислав Христов (62' Георги Минчев)

Треньор: Никола Спасов

Дунав: 21. Благой Макенджиев, 11. Диян Димов, 16. Мартин Ковачев (К), 5. Любен Николов, 18. Александър Исаевски (87' Самиел Инкоом), 7. Ивайло Лазаров, 12. Фернандо Кавалканте (82' Самир Аясс), 22. Михаил Милчев, 77. Мартин Костадинов (62' Свилен Щерев), 99. Стефан Христов, 9. Ахмед Ахмедов

Треньор: Людмил Киров

Съдия: Неделчо Гаджалов