• литекс-
  • купа на българия

Осминафиналните двубои за Купата приключиха

Литекс бе напът да детронира Локомотив, Илиев е спасителят - 1

Носителят на трофея Локомотив (Пловдив) победи изключително трудно Литекс като домакин с 2:1 в осминафинален мач от Купата на България, предава dsport. Пловдивчани изоставаха в резултата след гол на Иван Митрев в 66-ата минута. Единственото класата на капитана Димитър Илиев направи възможен обрата в резултата. 31-годишният атакуващ футболист изравни само след 8 минути игра (в 74-ата минута) , а секунди преди изтичането на редовното време донесе победата на своя отбор. Ключова роля в победния гол изигра грубата грешка на вратаря на Литекс Петър Петров.

„Смърфовете“ бяха ръководени от помощника на Бруно Акрапович Зелимир Теркес, защото старши-треньорът трябваше да изтърпи своето наказание от един мач, което получи заради невъздържано си поведение по време на мача срещу Арда Кърджали в последния кръг от Първа лига.

За изненада на всички, въпреки натиска на Локомотив Пловдив, Литекс откри резултата в 66-ата минута. Иван Митрев бе изведен с дълго подаване зад защитата на „смърфовете“. Милош Петрович действа колебливо и не успя да спре Митрев, който се освободи, стреля и преодоля Илко Пиргов за 1:0.

Локомотив успя бързо да възстанови равенството. Бирсент Карагарен центрира отдясно. Топката стигна до Димитър Илиев, който майсторски овладя на точката за изпълнение на наказателен удар и реализира своя 12-ти гол от началото на сезона за 1:1.

След центриране от пряк свободен удар много груба грешка направи вратарят на Литекс Петър Петров, който изпусна топката. С нея игра Бирсент Карагарен, който намери Димитър Илиев. За капитана на Локомотив Пловдив не представляваше трудност да вкара на празна врата за 2:1. Всичко това се случи само минутка преди изтичането на редовните 90.

Времето до последния съдийски сигнал бе крайно недостатъчно за Литекс да отговори и така мачът приключи при резултат 2:1 в полза на пловдивчани. По този начин Локомотив Пловдив се класира за 1/4-финалите на турнира, а съперника си ще разбере идния вторник, когато ще бъде теглен жребият. Четвъртфиналните мачове са предвидени за 3-5 март 2020 година.

Локомотив Пловдив – Литекс 2:1