• шефилд юнайтед-
  • нюкасъл-
  • висша лига
Нюкасъл спря серията на Шефилд Юнайтед (ВИДЕО) - 1

Нюкасъл победи като гост Шефилд Юнайтед с 2:0 в мач от 15-ия кръг на Висшата лига. По този начин "свраките" сложиха край на серията от седем мача без загуба във Висшата лига на своя съперник. Попаденията реализираха Ален Сен-Максимен (15) и Джонджо Шелви (70).

Така Нюкасъл продължава възходящото си представяне, събирайки 19 точки от 15 мача. С толкова е и Шефилд. И двата тима се намират в средата на класирането.

В 15-ата минута "свраките" излязоха напред в резултата. Хави Манкийо центрира отдясно, а в наказателното поле Ален Сен-Максимен се извиси и с глава прати топката във вратата.

В 70-ата минута Анди Керъл се пребори за една висока топка и с глава изведе Джонджо Шелви сам срещу вратаря Хендерсън. Халфът хладнокръвно реализира за крайното 0:2.