• ливърпул-
  • победа-
  • над борнемут-
  • 3:0

''Мърсисайдци'' изиграха един от най-спокойните си мачове от началото на сезона, побеждавайки Борнемут с 3:0 на ''Виталити Стейдиъм''

Ливърпул взе поредната си жертва и продължава да крачи към титлата - 1

Победният ход на Ливърпул в елита на Англия не спира, след като мърсисайдци спечелиха с убедителното 3:0 визитата си на Борнемут и удължиха серията си на седем поредни победи във Висшата лига. Така тимът на Юрген Клоп уверено пази преднината си на върха с преследвачите и вече има 46 точки от 48 възможни. Борнемут, от своя страна, остана на 15-ата позиция с 16 пункта.

Алекс Окслейд-Чембърлейн даде превес на европейския шампион след 35 минути игра, а Наби Кейта удвои резултата минута преди края на първата част. Мохамед Салах пък най-накрая реализира гол за „червените”, след като се разписа на „Виталити Стейдиъм” в 54-ата минута. Успехът за тима е още по-ценен, след като отборът на Ливърпул записа първа суха мрежа от края на септември месец, предаде Гонг.

В останалите два двубоя от английската Висша лига, започнали в 17:00 българско време, на свой терен Тотнъм разгроми Бърнли с 5:0, а Уотфорд и Кристъл Палас си спретнаха нулево реми.

След броени минути, от 19:30 българско време, започва дербито на Манчестър между отборите на Манчестър Сити и Манчестър Юнайтед.