ПСЖ бие с голове на Неймар, Мбапе и Икарди

• икарди

Парижани постигнаха пълен обрат от 0:1 до 3:1 срещу Монпелие

ПСЖ бие с голове на Неймар, Мбапе и Икарди - 1
Източник: БГНЕС/ЕРА

Пари Сен Жермен направи обрат от 0:1 до 3:1 при визитата си на Монпелие от 17-ия кръг на Лига 1. Парижани изоставаха с 0:1 на полувремето, но успяха през второто полувреме с попадения на Неймар, Килиан Мбапе и Мауро Икарди да стигнат до крайния успех.

Старши треньорът на ПСЖ Томас Тухел имаше много проблеми през първото полувреме, тъй като се наложи да прави две принудителни смени. В 18-ата минута Преснел Кимпембе бе сменен от Абду Диало. Идриса Гей бе сменен в 25-ата минута от Нианзу Куаси, предаде dsport.bg.

Херонимо Руи направи чудесно спасяване в 29-ата минута, когато отрази удара на Куаси. Шест минути по-късно Пабло Сарабия отправи удар от разстояние, но неточно в аут.

Монпелие поведе в резултата в 41-ата минута, след като Леандро Паредес си отбеляза автогол.

В 60-ата минута се получи меле в наказателното поле на ПСЖ и домакините имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена.

Пабло Сарабия дриблира в наказателното поле на Монпелие в 68-ата минута, но Херонимо Руи се намеси и спаси.

Монпелие остана с човек по-малко на терена в 72-ата минута, след като Педро Мендеш бе изгонен за втори жълт картон.

ПСЖ изравни резултата в 74-ата минута. Неймар с удар от фаул, от около 24 метра прати топката в горния ляв ъгъл на вратата на Херонимо Руи.

ПСЖ осъществи пълен обрат само две минути по-късно. Неймар подаде към Килиан Мбапе, който финтира защитник на домакините и с премерен удар вкара топката във вратата на Руи.

Херонимо Руи направи страхотно спасяване в 78-ата минута, когато отрази опасен удар на Неймар.

Неймар можеше да вкара своя втори гол в срещата в 80-ата минута, но след удара топката срещна напречната греда.

ПСЖ отбеляза трети гол в 81-ата минута. Мбапе достави топката до Мауро Икарди, който с удар от въздуха вкара топката във вратата на Херонимо Руи.

ПСЖ е лидер в класирането с 39 точки, а Монпелие е осми с 24 точки.