• локомотив пловдив-
  • ефбет лига

Димитър Илиев с ново силно представяне

Локо (Пд) "прегази" Дунав като гост - 1

Локомотив (Пловдив) победи Дунав в Русе с класическото 3:0 в мач от 19-ия кръг на Първа лига, пише dsport. През първата част абсолютни господари на терена бяха „смърфовете“, които си осигуриха аванс от два гола още преди почивката. Автори на двете попадения бяха капитанът Димитър Илиев и Ален Ожболт.

През втората част Дунав изглеждаше много по-добре, но така и не стигна до попадение. В средата на втората част футболист на русенци бе фаулиран от Стивън Езе в наказателното поле и имаше сериозни съмнения за дузпа, но такава не бе отсъдена от главния съдия.

В заключителните минути на мача гостите отбелязаха своето трето попадение. Негов автор бе Бирсент Карагарен и по този начин бе оформен крайният резултат в срещата.

За „драконите“ своя дебют направи 17-годишният Симеон Иванов, който се появи в игра на мястото на Ахмед Ахмедов в 87-ата минута.

В следващия кръг, само след седмица, Локомотив Пловдив се изправя срещу втория в класирането Левски, докато Дунав гостува на ЦСКА.

Дунав – Локомотив Пд 0:3