Серина Уилямс спечели в Мелбърн за един час

• старт-
  • australian open

Американката победи Анастасия Потапова с 6:0;6:3

Серина Уилямс спечели в Мелбърн за един час - 1

Серина Уилямс направи уверена първа крачка към рекордната 24-та титла от Големия шлем, след като записа бърза победа с 6:0, 6:3 над рускинята Анастасия Потапова в мач от първия кръг на Australian Open.

38-годишната американка стигна до успеха само за 59 минути, след като пласира 24 уинъра срещу 20 години по-младата си съперничка. Уилямс не е печелила турнир от Големия шлем от три години, след като през 2017 г. триумфира в Мелбърн.

Оттогава тя загуби четири финала – по два на Wimbledon и US Open. Американката се опитва да изравни рекорда на австралийката Маргарет Корт, която има 24 титли от Шлема.

Следващата съперничка на Серина Уилямс ще бъде словенката Тамара Зиданшек, която победи корейката На Лае Хан с 6:3, 6:3 за 69 минути.