• преиграване

''Светците'' си извоюваха преиграване във ФА Къп

Саутхемптън и Тотнъм ще преиграват - 1
Снимка: Facebook Tottenham Hotspur page

Хубав късен гол на Софиан Буфал донесе напълно заслужено равенство на Саутхемптън срещу Тотнъм Хотспър в мач от четвъртия кръг на ФА Къп.

Мениджърите на двата отбора Рафаел Хазенхютъл и Жозе Моуриньо пуснаха много солидни отбори за срещата, като мачът имаше нужното качество, много шансове и добра игра.

Тотнъм откри резултата малко преди да е изминал един час игра, след като Хюн-мин Сон получи пас вляво от Джовани Ло Селсо и с фин изстрел по земя поведе „шпорите” напред.

Саутхемптън, от своя страна, имаше доста шансове да изравни, като големи пропуски направи Дани Ингс. Все пак нападателят асистира в 86-ата минута на Софиан Буфал, който с чудесен удар изравни резултата, а с това осигури и преиграване на двата отбора.

В останалите двубои от четвъртия кръг на ФА Къп, стартирали в 17:00 часа българско време, Норич продължава напред след победа като гост на Бърнли с 2:1, Ковънтри и Бирмингам ще преиграват след 0:0 в днешния им мач, Шефилд Юнайтед надигра Милоул с 2:0, Нюкасъл се издъни, правейки нулеви реми с отбора от Лига 1 - Оксфорд Юнайтед, Портсмут направи голям мач срещу Барнлзи, побеждавайки ги с 4:2, Рединг и Кардиф направиха 1:1, което значи преиграване, а лидерът в Чемпиъншип Уест Бромич Албиън изненада представителя на Висшата лига Уест Хем - 1:0 в полза на ''дроздовете'' на терена на ''чуковете''.