Ван Дайк: Биха ни с късметлийски гол, на полувремето Клоп ни каза..

• върджил ван дайк-
  • шампионска лига

Имаме още 90 минути, за да се поправим

Ван Дайк: Биха ни с късметлийски гол, на полувремето Клоп ни каза.. - 1

Централният защитник на Ливърпул Върджил Ван Дайк каза, че мендижърът на тима Юрген Клоп е съветвал неговите играчи да са спокойни и да продължават да играят своята игра на почиката на сблъсъка с Атлетико Мадрид от осминафиналите на Шампионската лига.

"Дюшекчиите" спечелиха безценна победа с 1:0 след гол на Саул Нигес още в 4-та минута. "Мърсисайдци" опитаха да върнат гола, но стигна само до 2-3 не лоши ситуации на Мохамед Салах и Джордан Хендерсън. Ван Дайк побърза да внесе спокойствие, заявявайки, че нищо фатално не се е случило.

"Посланието на полувремето беше да продължаваме да играе нашата си игра. Не успяхме, за съжаление, да създадем големи положения, но имаме още 90 минути, за да се поправим", започна нидерландецът.

"Трябва да се адаптираш към начина им на игра. Все пак мисля, че се справихме не зле с тази задача. Реално ни вкараха с първото си положение, което беше в не малко степен и късметлийско", завърши Дайк.