Славия с нова победа - постигна обрат срещу Дунав

• иванов-
  • кръстев

"Белите" спечелиха с 3:1

Славия с нова победа - постигна обрат срещу Дунав - 1

Славия загря за предстоящото столично дерби с Левски с успех с 3:1 над Дунав (Русе). "Белите" допуснаха рано гол, но успяха още през първото полувреме да обърнат нещата в своя полза, а през втората част затвърдиха успеха си.

Още в 9-ата минута Григор Долапчиев намери Юлиан Ненов, който изведе отлично Стефан Христов срещу Георги Георгиев. Нападателят не сгреши - 1:0 за Дунав.

Тимът на Златомир Загорчич натисна и успя да изравни в 27-ата минута. Тогава след центриране от корнер се стигна до разбъркване в наказателното поле и топката попадна на крака на Емил Стоев, който с мощен удар разстреля Благой Макенджиев за 1:1.

Малко преди края на първата част Емил Стоев получи пас по крилото, напредна и върна към точката на дузпата, където Филип Кръстев овладя и с точен удар по земя реализира, за да стане обратът пълен.

След почивката Емил Стоев бе изведен добре от Галин Иванов и с хубав удар оформи крайното 3:1. Националът пък имаше шанс също да се разпише сред голмайсторите, но стреля много слабо от дузпа и Благой Макенджиев изби топката.

Славия събра 36 точки и се утвърди в първата шестица. Дунав пък е със 17 точки на 12-ото място.