Страхотен старт за деня за националите ни по тенис

• димитър кузманов-
  • купа дейвис

Успехът стана факт, след като Димитър Кузманов победи Хесе Флорес с 6:4, 6:3

Страхотен старт за деня за националите ни по тенис - 1

България запази статута си на участник в Световна група II на Купа Дейвис, след като националният ни отбор по тенис победи Коста Рика с общ резултат 3:1.

Успехът стана факт, след като Димитър Кузманов победи Хесе Флорес с 6:4, 6:3. Мачът приключи само за 74 минути. Решителен за крайния изход на първия сет се оказа пробив, който Мико направи в десетия гейм.

Втората част започна лошо, тъй като Флорес направи брейк в подаването на Кузманов още в първия гейм. Пловдивчанинът обаче успя да върне пробива за 3:3 и след това направи още един за 5:3, което му отвори пътя към победата.

Това беше победа №19 за Мико Кузманов в Купа Дейвис, с което той затвърди ролята си на рекордьор за България по успехи в турнира. Само до преди ден той делеше първото място с Тодор Енев. Капитанът на националния ни отбор има 17.

Преди победата на Кузманов над Флорес се проведе срещата на двойки. Капитанът Тодор Енев промени плановете си и вместо Алекс Донски, пусна Александър Лазаров като партньор на Адриан Андреев. Българският дует обаче отстъпи с 6:7 (11), 6:4, 6:7 (10) на Хесе Флорес и Пабло Нунес.

В първата част имаше по един разменен пробив, а в тайбрека българите изтърваха четири сетбола, докато Флорес и Нунес се възползваха от втората си възможност. Вторият сет беше решен в полза на нашата двойка благодарение на пробив още в третия гейм.

Третата част премина без пробиви до 6:6. В тайбрека Андреев и Лазаров спасиха пет мачбола. След това изпуснаха един шанс да спечелят мача при 10:9, а костариканците сториха това при шестия си мачбол.

Както е известно, вчера Димитър Кузманов победи Хулиан Саборио с 6:4, 6:2, а Александър Лазаров се наложи със 7:5, 4:6, 6:3 над Хесе Флорес. Това отбори пътя на българските тенисисти към спечелването на мача с Коста Рика.

Според новия регламент на Купа Дейвис в 24-те отбора в Световната група II бяха разделени на двойки, играещи помежду си. 12-те победители от тези дуели по-късно през сезона ще играят плейоф срещу 12-те загубили от мачовете от група I.