Вердер (Бремен) с първа победа от 18 януари

• германия-
  • бундеслига

Гостите се наложиха с минималното 1:0

Вердер (Бремен) с първа победа от 18 януари - 1

Вердер (Бремен) изненада приятно своите фенове. Отборът спечели визитата си на Фрайбург в мач от 27-ия кръг на немското футболно първенство.

Гостите се наложиха с минималното 1:0, като попадението за успеха им реализира Леонардо Битенкурт.

Атаката в 19-ата минута, в която падна голът, бе една от редките за гостите през първото полувреме, въпреки че те разполагаха с известни свободни пространства в половината на своя съперник.

Две минути преди края пък Филип Баргфреде получи червен картон и остави бременци в намален състав.

В предишния кръг Вердер загуби от Байер (Леверкузен) на "Везерщадион" с 1:4.

Въпреки днешния си успех, тимът се намира в незавидна ситуация, като остава предпоследен, в зоната със застрашените от изпадане отбори.

"Бременските музиканти" са спечелили само един от 12-те си мача на собствен терен през този сезон. На всичко отгоре са допуснали 30 гола.

Към това може да се прибави фактът, че футболистите на тима успяха да отбележат преди няколко дни, именно срещу Леверкузен за първи път в последните си шест домакински мача в Бундеслигата.

Успехът им днес пък бе първи от 18.01, което до известна степен се дължи и на карантината, наложена от коронавирус пандемията.