• бундеслига-
  • вердер бремен-
  • борусия (мьонхенгладбах

Айнтрахт и Фрайбург със зрелищно 3:3 - 1

Наравно завърши срещата между Айнтрахт и Фрайбург от 28-ия кръг на Бундеслигата. Зрителите на първото завърнало се на екраните голямо европейско футболно първенство се насладиха на зрелищно 3:3.

Две попадения през първото и цели 4 през второто полувреме бяха реализирани в сблъсъка, важен и за двете единадесеторки, но по много различни причини. За тима от Франкфурт всеки пункт до края ще е важен и от значение, предвид напрегнатата борба в края на класирането.

Фрайбург пък е сред съставите, които може да затруднят Волфсбург в битката за "европейските" места в таблицата. Винченцо Грифо даде преднина на гостите в мача след 28 минути игра, а седем след това Андре Силва изравни с красиво попадение.

Нилс Петерсен и Лукас Хьолер покачиха на 3:1 за гостуващия тим само за две минути - между 68-ата и 70-ата. След това обаче, в абсолютно същия времеви диапазон, Даичи Камада и Тимъти Чандлър бяха точни за домакините, оформяйки крайното 3:3.

След само няколко дни Фрайбург ще се изправи срещу Байер (Леверкузен), а Айнтрахт ще има нелеката задача да гостува на Волфсбург.

Борещият се за оцеляването си Вердер (Бремен) пък удържа нулево реми с гостите си от Борусия (Мьонхенгладбах).