• димитров

Наско Сираков изгледа победата на "сините" с 3:1

Левски се развихри срещу Витоша Бистрица - 1
Снимка: levski.bg

Левски победи с 3:1 Витоша (Бистрица) в контролна среща, която се състоя пред празните трибуни на стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов". Това беше първи мач за двата отбора след паузата заради пандемията от коронавирус.

Домакините бяха пуснали на уредбата песните на агитката, като така ще бъде и в мачовете от efbet Лига, докато трае забраната двубоите да се играят без публика.

Новият силен човек в Левски Наско Сираков изгледа на живо проверката. Легендата беше в компанията на Константин Папазов, Ивайло Йорданов и Пламен Николов.

Двубоят започна с очакван домакински натиск, но без много положения пред двете врати. Първата възможност бе пред Иван Горанов, който стреля покрай лявата греда. „Витоша“ отвърна с два удара, нито един от тях обаче не затрудни Миятович. Все пак в края на полувремето Найджъл Робърта откри. Нидерландският нападател бе точен в 38-ата минута, след като получи подаване от Спиерингс. След почивката бяха извършени множество смени и в двата състава, а Мартин Петков удвои за Левски в 52-ата минута. Юношата на „сините“ Илия Димитров пък реализира за гостите в 68-ата минута.

След множество положения Тиам реализира за крайното 3:1 в 78-ата минута, а малко по-късно Станислав Костов пропусна от бялата точка.