• купа на сърбия-
  • радник

Феновете на Партизан с послание към вечния съперник Цървена звезда

Партизан забърка скандал с плакат - 1

Партизан победи с 2:1 като гост Радник (Сурдулица) и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Сърбия. Всички попадения паднаха преди почивката, когато мачът беше прекъснат за близо 15 минути заради транспарант с нецензурно съдържание в агитката на "гробарите". Посланието беше адресирано към вечния съперник Цървена звезда и гласеше: "Първенствата, в които циганите не са първи, се прекратяват, докато лъжливите титли се празнуват с феновете".

Същият транспарант се появи и на домакинския мач на Партизан срещу Младост (Лучани) преди няколко дни. Тогава на трибуните не бяха допускани запалянковци, но въпреки това началото на срещата се забави, докато плакатът бъде свален.

Реферът Сърджан Йованович спря двубоя вчера още в 3-ата минута, а дикторът предупреди запалянковците на "черно-белите" да приберат транспаранта. Това не се случи и в 12-ата минута съдията прибра двата отбора в съблекалнята, а ултрасите на Партизан започнаха да скандират срещу ръководството на Сръбския футболен съюз.