• дузпа-
  • баркли

"Сините" спечелиха с класическото 3:0

Челси размаза Уотфорд и се върна в топ 4 - 1

Челси разби гостуващия Уотфорд с 3:0 в мач от 33-ия кръг на английската Висша лига и се върна на четвъртата позиция, на която за няколко часа се бе настанил Манчестър Юнайтед.

„Сините“ доминираха срещу „стършелите“ и поведоха с гол на Оливие Жиру (28), възползвал се от пас на Рос Баркли. Малко преди почивката Капу повали Пулишич в наказателното поле и Вилиан (43-дузпа) удвои от отсъдения 11-метров наказателен удар.

През второто полувреме отборът на Франк Лампард продължи да има тотален контрол, а гостите, които се борят за оцеляването си, не предложиха нищо запомнящо се. Вилиан на два пъти отправи опасни удари, но Фостър се справи. В 81-ата минута Уелбек бе близо до намаляването на резултата, но Кепа Арисабалага спаси удара от близка дистанция. В самия край Рос Баркли (90+2) оформи крайния резултат след асистенция на Аспиликуета.

След победата си Челси събра 57 точки и се върна на четвъртото място с 2 аванс пред Манчестър Юнайтед. Уотфорд засега остава на спасителната 17-а позиция с 28 точки и на една пред зоната на изпадащите.