Реал Мадрид все по-близо до титлата - пак спечели след гол от дузпа

• барселона-
  • куртоа

Мадридчани победиха Атлетик Билбао с минималното 1:0

Реал Мадрид все по-близо до титлата - пак спечели след гол от дузпа - 1

Реал Мадрид направи нова крачка към спечелването на титлата в Ли Лига след успех като гост срещу Атлетик Билбао с 1:0

Единственото попадение вкара Серхио Рамос от дузпа в 73-ата минута. Нарушението бе извършено срещу Марсело, а реферът трябваше да гледа VAR, за да вземе крайното решение относно 11-метровия наказателен удар.

Първото по-сериозно голово положение бе в 4-ата минута. Карим Бензема бе на добра позиция в наказателното поле, но не успя да достигне до топката. Само след две минути игра домакините също имаха златен шанс, но Иняки Уилямс пропусна.

В 17-ата минута Тибо Куртоа спаси Реал. Руал Гарсия стреля с глава от изключително близко разстояние, но Куртoа направи блестящо спасяване.

Малко по-късно пред Родриго се отвори подобна възможност, но изпрати топката в аут.

В края на полувремето Карим Бензема получи добър пас в зоната пред вратата, стреля опасно с глава, но изпрати топката в аут.

През второто полувреме нямаше кой знае какви голови положения, преди да се стигне до 72-ата минута, когато Хосе Луис Гонсалес отсъди дузпата за Реал, която Серхио Рамос превърна в гол.

Малко преди края на срещата Карим Бензема пропусна добра възможност да успокои феновете на тима с втори гол.

С тази победа Реал запази преднината си пред Барселона 4 кръга преди края на шампионата.