Черно море загуби от Добруджа втората си контрола за деня

• контрола

"Моряците" на Илиан Илиев отстъпиха с 0:3

Черно море загуби от Добруджа втората си контрола за деня - 1
Снимка: ПФК Черно море

Черно море загуби от Добруджа с 0:3 втората си контролна среща днес, играна на стадион "Младост" във Варна. В първия спаринг за деня "моряците" на Илиан Илиев победиха Созопол с 2:0.

В проверката с добричлии участие взеха 9 юноши, излезли от школата на клуба, като повечето са от талантите, които ще защитават цветовете на варненския тим в Елитната група до 19 години през новия сезон.

Срещата започна добре за гостуващия тим, който успя да открие резултата още в 9-ата минута. Иван Цачев с хубав удар реализира за 1:0. В 32-рата Мехди Букаси стреля опасно, но стражът на гостите улови. В 41-вата минута Иван Дичевски изби в корнер удар на Цачев, а при последвалото центриране Казаков с глава можеше да вкара втори гол, но топката премина опасно покрай вратата.

Втората част започна с натиск на Черно море. Първо Паоло Пасков опита ефектно да завърши центриране на Мирослав Енчев, но над вратата. Малко след това Матиас Курьор стреля със странична ножица, но в страни от вратата.

В 57-ата минута вратарят на "моряците" Иван Дичевски изпусна топката в краката на Денис Кадир, който я вкара в мрежата за 2:0. Малко след това Дичевски отрази опасен изстрел от дистанция на Илиян Капитанов. В 63-ата минута Денис Кадир насочи топката в далечния ъгъл на вратата на Дичевски, като преди да влезе в мрежата, кълбото се отби в страничната греда. В 80-ата минута Матиас Курьор бе съборен в наказателното поле, но пропусна отсъдената дузпа. Вратарят Димитър Илиев хвана ъгъла и успя да избие.  В 81-вата минута вратарят Иван Дичевски получи директен червен картон за фаул извън пенала. На неговото място в игра се появи Галин Григоров.

Съставите:

Черно море: Иван Дичевски, Емил Янчев, Димитриос Хантакиас (64-Теодор Тотев), Мирослав Енчев (50-Златин Станков), Цветомир Панов, Васил Панайотов, Павел Георгиев, Леандро Андраде (46-Паоло Пасков), Светoслав Николов, Мехди Букаси (56-Калин Георгиев), Матиас Курьор

Добруджа: Димитър Илиев, Иво Вихренов, Симеон Митев, Цветелин Радев, Ахмет Адемов, Якуб Ибризов, Цветан Илиев, Христиан Казаков, Илиан Капитанов, Иван Цачев, Ерай Карадая.