ПСЖ постигна требъл след инфарктна победа над Лион

• купата на лигата

Парижани завоюваха и Купата на Лигата

ПСЖ постигна требъл след инфарктна победа над Лион - 1
Снимка: БГНЕС/ЕРА

Отборът на Пари Сен Жермен оформи своя требъл през сезона във Франция (б.р. станаха шампиони на страната и завоюваха Купата на Франция) след успех с дузпи с 6:5 във финала в турнира за Купата на Лигата срещу Лион. В редовното време и продълженията двата тима не успяха да си отбележат попадения и трябваше да решат победителя с наказателни удари. Там пропуск при шестото изпълнение направи Траоре и парижани ликуваха. Лион завърши продълженията с 10 души след червен картон на Рафаел в 120-ата минута.

След отлична комбинация в 8-ата минута Неймар пробва мерника си, но не намери целта. В края на полувремето отлична намеса на Антони Лопес не позволи на топката да влезе в мрежата му.

В 50-ата минута Мемфис Депай шутира около границата на наказателното поле, но топката премина встрани от вратата. Лион имаше възможност да открие резултата в 82-ата минута, когато Корне стреля, но Навас спаси отбора си от попадение. В 87-ата минута Неймар стреля опасно под гредата, но Лопес остави отбора си в мача.

В продълженията на срещата двата тима не искаха да сбъркат, а най-чистото положение пропиля Неймар, който от пряк свободен удар в 120-ата минута не намери целта, а при нарушението Рафаел получи червен картон.

Така се стигна до дузпите, които трябваше да определят победителя. Андерсон, Екамби, Какере, Мендеш и Ауар бяха точни за Лион, но при шестото изпълнение пропуск направи Траоре като Навас спря топката. Сарабия реализира шестата дузпа за ПСЖ, като преди него точни бяха Ди Мария, Верати, Паредес, Ерера и Неймар.