Манчестър Юнайтед е на четвъртфинал в Лига Европа

• визингер-
  • лингард

"Червените дяволи" победиха ЛАСК Линц и на реванша

Манчестър Юнайтед е на четвъртфинал в Лига Европа - 1

Манчестър Юнайтед се класира за четвъртфинала в Лига Европа след втора победа над ЛАСК (Линц), този път с 2:1. Първата среща завърши с успех за "червените дяволи" и реваншът бе протоколен.

Оле Гунар Солскяер пусна почти изцяло резервния си състав, а австрийците се представиха достойно, като създадоха доста положения и първи откриха резултата в 55-ата минута чрез Филип Визингер. Той овладя една изчистена топка пред наказателното поле и с много красив далечен изстрел не остави шансове на Серхио Ромеро за 0:1.

Юнайтед стигна до пълен обрат с попадения на Лингард и Марсиал. В 57-ата минута Мата пусна дълъг пас зад защитата за Лингард, който напредна и хладнокръвно реализира за 1:1. В 88-ата минута влезлият като смяна Антони Марсиал получи на границата на пеналта, напредна и стреля под плонжа на вратаря за крайното 2:1.

На четвъртфиналите Манчестър Юнайтед ще се изправи срещу ФК Копенхаген.