• ювентус-
  • лион-
  • кристиано роналдо-
  • шампионска лига-

"Хлапетата" загубиха с 1:2 визитата си в Торино, но благодарение на победата си в първия мач с 1:0, се класираха на 1.4-финал в Шампионската лига

Лион нанесе сериозен удар по Роналдо и Ювентус (ВИДЕО) - 1

Френският Лион изхвърли Ювентус от Шампионската лига и поднесе голямата сензация в осминафиналата фаза на най-престижната надпревара. "Хлапетата" загубиха с 1:2 визитата си в Торино, но благодарение на победата си в първия мач с 1:0, нанесоха сериозен удар по реномето на Кристиано Роналдо и компания.

В спор за място на полуфиналите, момчетата на Руди Гарсия ще имат ново тежко изпитание - битка с Манчестър Сити, справил се от своя страна с гранда Реал (Мадрид).

Началото беше много динамично. Домакините пресираха съперника още в неговата половина, но футболистите на Лион не се смутиха. В 8-ата минута Усем Ауар отправи силен удар към долния ляв ъгъл на вратата, но Войчех Шчесни изби в корнер.

Две минути по-късно Бентанкур фаулира в наказателното поле Ауар и реферът Феликс Цвайер даде дузпа за Лион. Германецът прегледа ситуацията с помощта на ВАР за евентуално нарушение срещу Игуаин преди атаката за гола, но потвърди решението си. Депай не трепна заради забавянето и елегантно копна топката в стил "Паненка" за 0:1.

Последваха множество атаки на "Старата госпожа", които обаче не даваха нужния резултат.

В 42-ата минута Пянич стреля от статично положение, топката леко се отклони от намиращия се в стената Депай и Цвайер отсъди дузпа за игра с ръка. Роналдо прати Антони Лопеш в обратния ъгъл и изравни - 1:1.

Второто полувреме стартира с натиск на домакините. В 60-ата минута Кристиано Роналдо изстреля "бомба" с левия крак и отчаяният плонж на Антони Лопеш  не му помогна. Всичко това означаваше, че оттук насетне Юве се нуждаеше от още едно попадение, за да се промъкне в Топ 8.

До края Ювентус обсади вратата на Лион, но голът не падаше. В 93-ата минута Кристиано Роналдо имаше възможността да се превърне в големия герой за "бианконерите". Изстрелът му от пряк свободен удар не намери целта и така "Старата госпожа" за поредна година се прости с надеждите си за триумф в Шампионската лига.

Оттук насетне ще бъде интересно дали провалът в най-престижната надпревара, ще коства работата на наставника Маурицио Сари.